Hoppa till sidans innehåll
Foto: Sara Pääjärvi

Tävlingsresultat 2013


Datum     Tävlingsplats och klass

 Ekipage

Resultat

 5 jan  Eppelheim, Tyskland, l 1.30 A:0 Renée Johansson - Dee Jost van Dyke 1158 7 plats
19 jan Strömsholm, 1,20 A:0 Renée Johansson - Sun City 3 1 plats
26 jan Sauldorf, Tyskland 1,20 A:0 Renée Johansson - Cous Cous Que 1 plats (med tre sekunder!)
10 feb Katrineholm 1,20  Renée Johansson - Sun City 3 6 plats
8 mar Mannheim-Neckarau, Tyskland 1.25m 

Renée Johansson - Sun City 3

Renée Johansson - Dee Jost van Dyke 1158

Renée Johansson - Cous Cous Que

1 plats

2 plats

4 plats

9 mars Mannheim-Neckarau, Tyskland 1.35m Renée Johansson - Sun City 3 1 plats
9 mars

Södertälje RK 1,00 A avd B

Sara Haga - Charlotte 111 Z

1 plats

9 mars

Södertälje RK 1,10 A avd B

Sara Haga - Charlotte 111 Z

1 plats

15 mars Philippsburg, Tyskland 1.25m  Renée Johansson - Sun City 3 1 plats
16 mars Botkyrka 1,00 A avd B

Sara Eriksson - Curado

Sara Eriksson - Wonderful

1 plats

1 plats

16 mars Botkyrka 1,10 A avd B

Sara Eriksson - Wonderful

1 plats

17 mars Philippsburg, Tyskland 1.35m  Renée Johansson - Cous Cous Que 4 plats

Philippsburg, Tyskland 1.35m A:1a Renée Johansson - Sun City 3 1 plats
17 mars Enköpings RK 1,15 A:0/A:0 Sandra Cederborg - Barcelona 6 plats
23 mars Södertälje RK 1,10 A:0/A:0 Sandra Cederborg - Barcelona 2 plats
24 mars Södertälje RK 1,10 A:0/A:0 Jenny Knutsson Eklund - Addy von Rossem Hof 11 plats
24 mars Södertälje RK 1,20 A:0/A:0 Malin FOrselius - Candillo 4 plats
24 mars Södertälje RK 1,20 A:1a -lag

Kristofer-Robin Longoni - Sporano J

Jenny Knutsson Eklund - Addy van Rossem Hof

Malin Forselius - Candillo

1 plats
31 mars Wessental, Tyskland 1,40 Renée Johansson - Sun City 3 13 plats
31 mars Järfälla RF 1,10 A:0/A:0 Katja Bergqvist - Wigger 9 plats
31 mars Järfälla RF 1,15 A:0/A:0 Katja Bergqvist - Wigger 5 plats
31 mars Södertörn RCTK 1,00 A:0/A:0 avd B Anja Dörner - Hector 1 plats
31 mars Vällingby RS LA:3 2013 Eva Särlvik Englöf - Richie 5 plats (66,28%)
1 april Södertörn RCTK 1,20 A:0/A:0 Malin Forselius - Candillo 8 plats
1 april Södertörn RCTK 1,20 A:1a - lag

Kristofer-Robin Longoni - Sporano J

Jenny Knutsson Eklund - Addy van Rossem Hof

Malin Forselius - Candillo

Fanny Knutsson - Andris Irna

2 plats
6 april   Björklinge RF 1,20 A:0 Malin Forselius - Candillo  3 plats
7 april Björklinge RF 1,15 A:0/A:0 Elinor Landing - Miss Delate 10 plats
12 april Sigtunabygdens ryttarförening 1,00 A:0/A:0 avd B

Kristofer-Robin Longoni - Impala

Kristofer-Robin Longoni - Ouzo

1 plats

1 plats

  Sigtunabygdens ryttarförening 1,10 A:0/A:0 avd B

Kristofer-Robin Longoni - Ouzo

1 plats

14 april Ridklubben Rimbo Ryttare 1,00 A:0/A:0 avd B

Sara Pääjärvi - Cantano Z

Kristofer-Robin Longoni - Impala

1 plats

1 plats

  Ridklubben Rimbo Ryttare 1,10 A:0/A:0 

Sandra Cederborg - Barcelona

2 plats

  Ridklubben Rimbo Ryttare 1,10 A:0/A:0 avd B

Kristofer-Robin Longoni - Impala

Sara Haga - Charlotte 111 Z

Anja Dörner - Hector

1 plats

1 plats

1 plats

  Ridklubben Rimbo Ryttare 1,20 A:0

Katja Bergqvist - Wigger

2 plats

  Ridklubben Rimbo Ryttare 1,20 A:0 avd B

Sara Haga - Charlotte 111 Z

1 plats

20 april Årsta Runsten SR 1,20 A:0/A:0 Malin Forselius - Candillo 3 plats
 20 april Rådmansö HSF 1,10 A:0/A:0 Avd B Sara Pääjärvi - Cantano Z  1 plats
  Rådmansö HSF 1,20 A:0/A:0  Katja Bergqvist - Wigger 13 plats
20 april Åsebo RS 0,90 CR Caroline Wickholm - Almera  1 plats
21 april Jälla HSF 0,90 A 

Elinor Landing - Oberon

Elinor Landing - Charleen

1 plats

1 plats

  Jälla HSF 1,00 A

Elinor Landing - Oberon

Elinor Landing - Cafe Grande

1 plats

1 plats

21 april Hallsta RK 1,10 A Avd B

Kristofer-Robin Longoni - Soprano J

1 plats


Hallsta RK 1,20 A Avd B

Kristofer-Robin Longoni - Soprano J

2 plats

27 april Täby RS LA:3 lag (individuell) Katarina Svedberg-Sahlqvist - Tablå 5 plats (63,286%)
28 april Solna FRK LB:3  Eva Särlvik Englöf - Richie 9 plats (64,39%)
4 maj Team Aspvik LB:1

Eva Särlvik Englöf - Richie

Sofie Eidensten - Callisto

6 plats (63,10%)

7 plats (62,41%)

  Team Aspvik LA:1

Katarina Svedberg-Sahlqvist - Tablå

Malin Segercrant - Ein Stern

Eva Särlvik Englöf - Richie

2 plats (70,26%)

3 plats (66,18%)

5 plats (65,66%)

Uppdaterad: 08 JUN 2016 06:37 Skribent: Linda Malmgren

Vill ditt företag stötta
Kungsängen sportryttare?
Läs mer under fliken "sponsorer"

 

 

Våra sponsorer:

 

 

Postadress:
Kungsängen SRF - Ridsport
Hedlén, Edelundavägen 8A
16570 Hässelby

Kontakt:
Tel: [saknas] Information
E-post: This is a mailto link

Se all info