Hoppa till sidans innehåll

Tävlingsresultat 2012


 18 februari Stäket  

hoppning 1.10  

 

Malin Segercrantz - Ein Stein         

 

7e plats

11 mars Botkyrka RS

 

 

Hoppning 1,10

Sara Haga & Zowat CL

13e plats

Hoppning 1,20

Renée Johansson – Sun City 3

Anna Florin – Sisi

Sara Haga – Zowat CL

Vinnare

3e plats

18e plats

Hoppning 1,30

Renée Johansson – Sun City 3

Vinnare

18 mars Södertälje RK

 

 

Hoppning 1,20

Sara Haga & Zowat CL

5e plats

Hoppning 1,20 Div I

Team Aspvik RK (lag)

  Malin Forselius – Candillo

  Sara Pääjärvi – Stanley III

  Kristofer-Robin Longoni – Calvin VA

  Sara Haga – Zowat CL

8e plats

 

 31 mars Föreningen Österåker

Dressyr LB:0

 

  Malin Segercrantz - Ein Stein

 

 60,31 % 9e plats

 1 april Södertälje

Hoppning 1,10

Malin Segercrantz - Ein Stein

 17e plats

 6 maj, Solna FRK

Hoppning 0,95

Hoppning 1,00

 

 Johanna Nützmann - Bacardi Razz

 Ann Hannu - Caramelle

 

vinnare

4e plats

 13 maj, Årsta Runstens Sportryttare

Fälttävlan, lokal

 

 

Katarina Sahlqvist - Tablå

 

 

5e plats

 13 maj, Bullersta

dressyr LD:0 ridtravarförbundet

dressyr LC:1 ridtravarförbundet

 

Linda Malmgren - Europa

Linda Malmgren - Europa

 

vinnare (70%)

2a plats (66%)

 9 juni, Upplands-Västmanlands FRK

Fälttävlan, lokal

 

Katarina Sahlqvist - Tablå

 

5e plats

 16 juni, Håbo Ridklubb

Dressyr MSV C:1

 

Sara Schultzberg - Veronica

 

13 plats, 63,83 %

 16 juni Årsta-Runsten

Nationell hoppning 1,20 A:stil

 

Malin Forselius - Candillo

 

10 plats

 1 juli Vallentuna ridklubb

regional hoppning 1,20 A:0

 

Malin Forselius - Candillo

 

3e plats

 21 juli Folkärna Ridsällskap

Regional hoppning 1,00 A:0

 

Johanna Friman - Tara

 

10e plats

 22 juli Folkärna Ridsällskap

Regional hoppning 1,25 A:0

 

Malin Forselius - Candillo

 

6e plats

 29 juli Avesta ridklubb

Regional hoppning 1,15 Avd B

 

Regional hoppning 1,20 Avd B

Regional hoppningg 1,30 A:1a

 

Kristofer-Robin Longoni - Soprano J

Kristofer-Robin Longoni - Victor

Kristofer-Robin Longoni - Soprano J

Sandra Gerdin - E-ramesess van de Boslandhoeve

Kristofer-Robin Longoni - Calvin VA

 

1a plats

1a plats

1a plats

11e plats

13e plats

 5 augusti Vänsta ryttarförening

Regional hoppning 1,20 A.0

 

Malin Forselius - Candillo

 

3e plats

 19 augusti Tierp ryttarklubb

Nationell hoppning 1,40 A:0/A:0

 

Kristofer-Robin Longoni - Calvin VA

Sandra Gerdin - E-ramesess van de Boslandhoeve

 

12 plats

18 plats

 18 augusti Team Aspvik RK

Lokal hoppning 1,00 A:0/A:0 

                                   (avd B)

Lokal hoppning 1,00 A:0/A:0

                                   (avd B)

 

 

Lokal hoppning 1,10 A:0/A:0

 

19 augusti Team Aspvik RK

Regional hoppning 1,10 A:0/A:0

                                    (avd B)

Regional hoppning 1,20 A:0

 

Regional hoppning 1,30 A:0/A:0

 

Helena Innergård - Bacardi Razz

Kristin Arbman Carlsson - De Nuette TL

Johanna Friman - Tara

Kristofer-Robin Longoni - Conthago

Kristin Arbman Carlsson - De Nuette TL

Sara Eriksson - Curado

Katarina Bergström - Cea

Torbjörn Wahlborg - Make Sucess

 

Sara Haga - Zowat CL

Sandra Gerdin - Silver Girl

Malin Forselius - Candillo

Katja Bergqvist - Uston

Sandra Gerdin - Cortzana

 

7 plats

1 plats

6 plats

1 plats

1 plats

1 plats

8 plats

9 plats

 

3 plats

1 plats

4 plats

12 plats

5 plats

26 augusti, Örebro FRK

Fälttävlan, lokal

 

Katarina Sahlqvist - Tablå

 

7e plats

 1 sep, Märsta ridklubb

Hoppning lokal 1,00 A avd B

 

Kristofer-Robin Longoni - Conthago

 

1a plats

 8 sep, Årsta Runsten Sportryttare

Regional hoppning, 1,20 A:0/A:0

 

 Anna Florin - Sisi

 

5e plats

 15 sep, Tierps RK

Lokal hoppning 1,00 A avd B

 

Anna Skowron - Silver Girl

 

1a plats

 29 september, Stäket ryttarna

Regional hoppning 1,10 A avd B

                               1,15 A:0/A:0

                              

                               1,20 A:0

                              1,25 A:0

 

Anna Skowron - Silver Girl

Malin Forselius - Candillo

Kristofer-Robin Longoni - Soprano J

Kristofer-Robin Longoni - Damnit Magi

Malin Forselius - Candillo

 

1a plats

5e plats

9e plats

10e plats

4e plats

 10 okt , Haningebygdens RF

Lokal dressyr LA:1 2007

 

 Katarina Sahlqvist - Tablå

 

 9 plats

 14 okt, Väsby ridklubb

Lokal hoppning 1,00 A avd B

                              1,10 A avd B

 

Anna Skowron - Silver Girl

Anna Skowron - Silver Girl

 

1a plats

1a plats

10 november, Boll, Tyskland

internationell hoppning, CSI***

 

 

Renée Johansson - Dee Jost van Dyke 1158

 

 

11 plats

 

 

Renée Johansson och Dee Jost van Dyke 1158 

Uppdaterad: 27 NOV 2013 16:26 Skribent: Linda Malmgren

Vill ditt företag stötta
Kungsängen sportryttare?
Läs mer under fliken "sponsorer"

 

 

Tack till våra sponsorer 2019

 

 

 

Postadress:
Kungsängen SRF - Ridsport
Hedlén, Edelundavägen 8A
16570 Hässelby

Kontakt:
Tel: [saknas] Information
E-post: This is a mailto link

Se all info