Hoppa till sidans innehåll

Resultat 150823


 

Klass 2 - Dressyr Lätt B:1 2015
39 anmälda, 37 startande, 10 placerade
Överdomare: Marie Svedin, klass 2
Tävlingsledare: Magdalena Agrell
Domare C: Gunilla Johansson
 
PlatsRyttareHästPremieCTotaltProcent
 KlubbHärstamning 
1 Emma Larsson Argentina   190,5 190,5 68,036
  Hogsta DR Argentinus - Township xx 1  
2 Filippa Grönström Mowitz (SWB)   178,5 178,5 63,750
  Solna FK Guinness - Sack 2  
3 Izabella Granswed Zendelien Ludinga Zsa Zsa   178,5 178,5 63,750
  Dressage Club Rousseau - Wellington 2  
4 Camilla Stråhle Perla   177,5 177,5 63,393
  Överby HSF Preester - Dinaar 4  
5 Therese Parnell Lifestream   175,5 175,5 62,679
  Knivstaortens RK Bleisbergs Liwius - River Scape 5  
6 Zandra Idenius Lebrero La Bodega   175 175 62,500
  Ekeby Ridsällskap Evento - Leviton 6  
6 Nils Orbert Petrino   175 175 62,500
  Överby HSF Casir Ask - Landlord 6  
6 Kristin Arbman Carlsson De Nuette TL   175 175 62,500
  Kungsängen SRF De Noir - Pontus 6  
6 Annika Reuterdahl Feriyal RT   175 175 62,500
  Jump Club RSF Numero Uno - Corland 6  
10 Christina Nord Fights Pride   173 173 61,786
  Knivstaortens RK Fight ox - Fabuleux Prospect 10  
 
11 Helena Ager Ramses   172,5 172,5 61,607
  Kungsängen SRF Dionysos - Weltbürger 11  
12 Malin Karlsson Hitachie   171 171 61,071
  Stora Wäsby FRK Hip Hop - Roderik 12  
13 Anna Lund Blueprint   168,5 168,5 60,179
  RK 4 Ben Sharp Matt - Malvernico 13  
14 Jennie Jurestam Fineman (SWB)   167 167 59,643
  Enköpings FRK Bocelli (SWB) - Bellini 14  
14 Carina Paues Cabomba   167 167 59,643
  Kungsängen SRF Corrado WL - Koncerz xx 14  
16 Catarina Segerheim Eddie   166 166 59,286
  Segersta SR Lord Leatherdale - Lancelot 16  
16 Lina Berglund Fürst Frederico   166 166 59,286
  Täby RS Fürst Romancier - Don Frederico 16  
18 Anna Wenner SP Farwa   165 165 58,929
  Västerås RS Blue Faranarz - Karnewal 18  
19 Isabella Nordquist Binkie   164,5 164,5 58,750
  Södertälje RK Udo - Larix 19  
20 Ulrika Westling Diora   162,5 162,5 58,036
  Lejondals RF Don Primero - Amiral 20  
21 Therese Edlund Aragorn GE   159,5 159,5 56,964
  Västerås RS Judio VII - Ungido IV 21  
22 Helena Sergel Cox   159 159 56,786
  Hogsta DR Calvados (Sable Rose) - Sandro 22  
22 Maria Prenborn Jr   159 159 56,786
  Skånsta Ryttare Briar - Amiral 22  
24 Melinda Määttä Dechantalle   157 157 56,071
  Rådmansö HSF Belamour - Bocelli 24  
25 Matilda Olofsson Sensation   155,5 155,5 55,536
  Kungsängen SRF Rain Storm Shadow - Finney Master RC 41 25  
25 Tilly Liman Cortino   155,5 155,5 55,536
  Kungsängen SRF Cortus - Pik Trumpf 25  
25 Malin Åkesson Doris Day F (F. 2) (SWB)   155,5 155,5 55,536
  Årsta-Runsten Dionysos - Happy Day 25  
28 Matilda Rahm Cambria   155 155 55,357
  Häggeby SRF Camaro M - Quite Easy 28  
29 Nathalie Skoog Welt Premiere   154,5 154,5 55,179
  Järfälla RF Schönbrunn - Wonderland 29  
30 Anna Tholander Darlington   150,5 150,5 53,750
  Kungsängen SRF Don Diamond - Silvio 1 30  
31 Åsa Romnäs Aperitif T   145 145 51,786
  Segersta SR First Wish - Acagion 31  
32 Alexandra Nord Crusader   143,5 143,5 51,250
  Gimo Ridklubb Highcruiser - Admiral 32  
33 Lisa Johansson Lady in red (SWB)   137 137 48,929
  Haningebygden Chess (SWB) - Landetto 33  
34 Linda Malmgren Danne O.   134,5 134,5 48,036
  Kungsängen SRF Ideal du Suede - Snack Bar 34  
35 Rebecca Blocher Lagbodas Challe   118,5 118,5 42,321
  Märsta Ridklubb Bostorp Besk RW 115 - Okänd 35  
36 Sofia Floxius Flodin Corona EG (SWB)   117 117 41,786
  Hogsta DR Corlando (ex Corland) - Precocious xx (GB) 36  
37 Linda Andersson Sindarve Kaktus   114,5 114,5 40,893
  Nynäshamns RK Temperament 227 - Hugo 179 37  
 
till toppen


Klass 1 - Dressyr Lätt A:1
28 anmälda, 26 startande, 7 placerade
Överdomare: Inger Sobéus
Tävlingsledare: Magdalena Agrell
Domare C: Inger Sobéus
 
PlatsRyttareHästPremieCTotaltProcent
 KlubbHärstamning 
1 Anna Roo Ziz Rafiki (SWB)   267,5 267,5 70,395
  Enköpings RK Dionysos - Oskar II 1  
2 Kristina Kelam Ramazotti   260,5 260,5 68,553
  Uppsala Dressyrsällskap Brentano II - Wolkentanz II 2  
3 Jenny Tiedman Cornetto (SWB)   254,5 254,5 66,974
  Järfälla RF Warsteiner - Eloge 3  
4 Cecilia Schiöler Radagast   254 254 66,842
  Lurbo Ridklubb Quite Easy - Dammen 4  
5 Emma Larsson Argentina   248,5 248,5 65,395
  Hogsta DR Argentinus - Township xx 5  
6 Izabella Granswed Zendelien Ludinga Zsa Zsa   243 243 63,947
  Dressage Club Rousseau - Wellington 6  
7 Katrin Berlin Meteor   241,5 241,5 63,553
  Sportriders HSF De la Gardie - Chagall 7  
 
8 Jan Pallinder Coconaut   238,5 238,5 62,763
  Stockholms FK Empire (ex Secret Pride) - Nebraska 8  
9 Nils Orbert Petrino   237 237 62,368
  Överby HSF Casir Ask - Landlord 9  
10 Kristina Swärd First Choice   236,5 236,5 62,237
  Ekeby Ridsällskap Orchis Morio X - Tiger Boy 10  
11 Kristin Arbman Carlsson De Nuette TL   236 236 62,105
  Kungsängen SRF De Noir - Pontus 11  
12 Sandra Hedlund Rooney SW   235,5 235,5 61,974
  Årsta-Runsten Rubinrot - Schwarzenegger 12  
13 Eva Särlvik Englöf Richie   235 235 61,842
  Kungsängen SRF Richfield - Warsteiner (SWB) 13  
14 Silke Otte Näsström Amiro   234,5 234,5 61,711
  Upplands Bro RF Amiral - Warrigal 14  
15 Adriana Graucob Silvester   228,5 228,5 60,132
  Roslagens R&KK Okänd - Okänd 15  
16 Elisabet Olander Red Label   227 227 59,737
  Sollentuna RK Artist - Goldgraf 16  
17 Lena Broman Beckham   225,5 225,5 59,342
  Kungsängen SRF Bayron (SWB) - Pontus 17  
18 Sofia Mikko Cohinoor (23)   224 224 58,947
  Knivstaortens RK Careful - Looping 18  
19 Sofie Nordquist Binkie   221,5 221,5 58,289
  Södertälje RK Udo - Larix 19  
20 Zuzanna Lundman Saóna   220 220 57,895
  Stora Uringe RF Samba Hit I - Jupiter II 20  
21 Carina Paues Cabomba   215 215 56,579
  Kungsängen SRF Corrado WL - Koncerz xx 21  
22 Christina Nord Fights Pride   213,5 213,5 56,184
  Knivstaortens RK Fight ox - Fabuleux Prospect 22  
23 Anna Lindberg Riverdance   212 212 55,789
  Lejondals RF Riverside - Rotspon 23  
24 Helena Thorolfson Rainamo Alpen Core   211 211 55,526
  Kungsängen SRF Alpen Corrado - Dragon 24  
25 Amanda Johansson Midori (F. 2)   206 206 54,211
  Täby RS Don Primero - Midt-West Ibi-Light 25  
26 Linda Andersson Sindarve Kaktus   150 150 39,474
  Nynäshamns RK Temperament 227 - Hugo 179 26  
 
till toppen

 

Equipe - Datasystem för ridsport
Uppdaterad: 23 AUG 2015 20:15 Skribent: Lena Liman
Epost: This is a mailto link

Vill ditt företag stötta
Kungsängen sportryttare?
Läs mer under fliken "sponsorer"

 

 

Tack till våra sponsorer 2019

 

 

 

Postadress:
Kungsängen SRF - Ridsport
Hedlén, Edelundavägen 8A
16570 Hässelby

Kontakt:
Tel: [saknas] Information
E-post: This is a mailto link

Se all info